Zelf een kruidenmix maken is helemaal niet moeilijk. Ontdek hier mijn favoriete mix van Mexicaanse kruiden om je gerecht net dat beetje extra’s te geven. Oftewel: Met dit recept maak je zelf de lekkerste TexMex kruidenmix. Zonder pakjes, zakjes en onnodige zoute toevoegingen.
Bewaar dit TexMex Kruidenmix recept op Pinterest:
Zelf je eigen kruidenmix maken
In de meeste kant-en-klare kruidenmixen barst het van de zouten en extra toevoegingen die je eigenlijk helemaal niet nodig hebt.
Daarnaast is zo’n kruidenmix uit een potje vaak stukken duurder dan een zelfgemaakte kruidenmix. Waarom? Omdat je betaalt voor het gemak.
Met dit recept kun je je portemonee thuislaten en je eigen keukenkastjes induiken om je eigen Texmex Kruidenmix te maken.
Wat is een TexMex Kruidenmix?

TexMex Kruidenmix is een lekkere mix met kruiden en specerijen uit de Mexicaanse keuken.
Je kunt het bijvoorbeeld gebruiken om je burrito’s, enchilada’s of traybakes een lekkere, volle smaak met een licht pittig randje te geven.
In elke TexMex kruidenmix hoort in ieder geval paprikapoeder, komijnpoeder en chilipoeder te zitten. Iedereen maakt het op zijn eigen manier: dit is mijn recept!
Recept: Zelfgemaakte Tex Mex Kruidenmix
- 4 theelepels komijnpoeder
- 3 theelepels paprikapoeder
- 2 theelepels knoflookpoeder
- 1 theelepel uienpoeder
- 0,5 theelepel peper
- 1 theelepel zout
- 1 theelepel chilipoeder of -vlokken (of meer als je van pit houdt!)
Bereidingswijze
- Doe alle ingrediΓ«nten bij elkaar in een bakje en roer ze door elkaar met een lepeltje. Klaar!
- Bewaar je zelfgemaakte TexMex kruidenmix in een afgesloten potje in de kast.
Ken je deze recepten al?
- Heerlijke TexMex Traybake met Groente
- Chili Con Carne met zelfgemaakte kruidenmix
- Zelf kruidenboter maken met gedroogde kruiden
Of doorzoek alle lekkere recepten op mijn foodblog.
Blijf op de hoogte van mijn nieuwste, lekkere recepten!
Schrijf je dan in voorΒ mijn maandelijkse recepten nieuwsbriefΒ en volg me op social media:
Dit recept bevat geen samenwerking met een bedrijf, maar komt volledig voort uit mijn eigen liefde voor koken. In deze blog staan wel affliate links.
24 gedachten over “Recept: Zelf TexMex Kruidenmix Maken”
traybakes ! je kan me er wakker voor maken, zeker als er zoete aardappel en kruidenmix in zit
Dit lijkt me heerlijk! Gaat op mijn lijstje voor komende week.
als ik dit zie denk ik ooooh dat is lang geleden dat moet ik ook weer eens een keer doen
Alweer een tijdje geleden dat we dit hebben gedaan, maar nu ik dit weer zo zie dan denk ik dat ik dit weekend dit gerecht direct ga maken. Vooral de variant met zoete aardappel lijkt me erg lekker.
Handig dat je er eigenlijk elke soort groente in kan gebruiken. Ideaal voor restjes.
Lekker hoor! Ik ben dol op veel groente eten en een overschoten is zo makkelijk altijd. Goede tip!
Als het makkelijk is, heb je me mee :-). Ik ga je recept uitproberen. Met kip denk ik.
Oh dit ziet er echt heerlijk uit! Ik houd van groenten uit de oven. Ik doe dit ook wel eens met alleen wat olijfolie en zeezout.
Hoe makkelijker, hoe beter. Ik houd niet echt van koken, maar wel gezond eten en groenten. Dit recept ga ik zeker een keer maken.
Heel simpel (daar houd ik van!) en klinkt inderdaad heel gezond. Vroeger aten we heel veel zoete aardappel. Nu gebruik ik het nog in quiches en soep. Tijd om jouw gerecht ook eens te maken. Ik vind het vaak zo vervelend om zo lang in de keuken te staan, maar hierbij hoeft dat niet zie ik al. Fijne tip. Thanks!
Dit klinkt echt vet lekker. Ik maak er vaker een met aardappel, zoete aardappel, wortel, venkel en paprika. Deze probeer ik volgende week eens (en hopelijk eet mijn 2,5 jarige dan wel een keer mee)
Ooooh, deze moet ik noteren! Ik houd van makkelijk en snel. Althans, als een gerecht in de oven moet, dan duurt dat wat langer, maar dat is niet erg. De voorbereiding moet makkelijk en snel zijn. Gezond is ook belangrijk!
dit is inderdaad een heelrijke manier om groenten klaar te maken. Vlak voor het einde wat doorgesneden cherry tomaten erdoor roeren!
klinkt heel goed!! alleen laat ik de zoete aardappel eruit dan want die mag ik niet
Deze is wel heel makkelijk inderdaad!
Gaan we zeker een keer proberen!
Mijn oven word niet zo vaak gebruikt. Maar dit recept lijkt mij wel iets.
Ik ben dol op makkelijk haha! Dit lijkt me ook erg lekker, al denk ik dat mijn jongens het niet willen eten (zij zijn niet van de groenten). Naja des te meer voor mijn partner en ik, want wij houden daar wel van!
Dat ziet er heerlijk uit. Ik ga het een keertje uitproberen. Ik eet weinig groenten de laatste tijd.
Ik vind het heerlijk hoor om spul in de oven te kunnen schuiven. Lekker makkelijk en heerlijk knapperig. Dat vind ik lekker.
Dit ga ik eens onthouden! Ik hou ook van snel maar toch gezond. En eigenlijk is het zo simpel.
Zelf ga ik vaak voor roerbak groentjes met kip, ook zo klaar! En met wat groene curry saus nog lekker ook.
Ik gebruik de oven heel weinig. Ook omdat ik het voor één persoon gewoon te lang vindt duren. Maar het ziet er heerlijk uit.
Altijd handig zo’n makkelijke recepten die snel klaar zijn. Bedankt voor de tip!
Kijk, daar houd ik van. Makkelijk en dat de oven bijna al het werk doet. Dankjewel voor dit fijne recept.
Ik ben ook zo dol op overgerechten. Ik ben het met je eens dat de oven het werk voor je doet!
Reacties zijn gesloten.