Tijdens deze wandelroute loop je een lekker ommetje door het centrum van Ede. Onderweg kun je lekker snuffelen door het aanbod van de 8 minibiebs in deze wijk. Aanrader: Je komt tijdens deze route ook langs het Museumplein en ijssalon Puro. Ideale stops om een terrasje te pakken en alvast de eerste bladzijdes te lezen in dat leuke boek dat je onderweg gevonden hebt.
Op deze pagina vind je:
- Minibieb wandelroute Ede Centrum in het kort
- Blijf op de hoogte van nieuwe minibieb wandelroutes in Ede
- Download de route gratis in pdf (inclusief minibieb bingo voor kinderen)
- Online routebeschrijving: Minibieb Wandelroute Ede Centrum
- Waarom deze minibieb wandelroutes?
- Nog meer Edese minibiebs ontdekken?
1. Minibieb wandelroute Ede Centrum in het kort

- Afstand: 4,3 kilometer
- Geschatte tijd: 1 uur (zonder tussenstops)
- Soort paden: Verharde wegen
Je komt tijdens de wandelroute langs:
- 8 minibiebs
- 3 speeltuinen
- 2 horecagelegenheden
- 2 parkeerplaatsen
Startpunt wandelroute Ede Centrum:
Aangezien je met deze route een rondje loopt, kun je op elk punt in deze route van start gaan.
Kom je niet uit deze buurt? Dan is het handig om je fiets of auto op één van de parkeerplaatsen in deze route te zetten en vanaf daar te starten.
Online wandelroute of printversie?
Bekijk de online routeomschrijving of download de route gratis als pdf inclusief minibieb bingo voor kids.
2. Blijf op de hoogte van nieuwe minibieb wandelroutes in Ede
Krijg een mailtje bij nieuwe minibiebs en minibieb routes in Ede.
3. Download de route gratis in pdf (inclusief minibieb bingo voor kinderen)
In de pdf versie van de route zit:
- De printversie van deze route in pdf formaat
- De kaart in A4 formaat
- Een minibieb bingo (voor kinderen of enthousiaste volwassenen)
Let op: Deze wandelroutes mogen niet, zonder toestemming, voor commerciële doeleinden worden gebruikt.
4. Online routebeschrijving: Minibieb Wandelroute Ede: Centrum
Tip: Klik op bovenstaande foto voor een grote versie van de kaart.
Routebeschrijving:
- Start op de parkeerplaats van Dijkeplein.
- Loop naar de Breelaan. Hier vind je op nummer 5 de minibieb.
- Loop op de Breelaan in oostelijk richting de heuvel op.
- Ga aan het einde van de weg rechtsaf, de Klinkenbergerweg op.
- Blijf deze weg ongeveer 400 meter volgen.
- Op nummer 54 vind je de minibieb.
- Vervolg je weg en sla voor de verkeerslichten rechtsaf de Eikenlaan in.
- Blijf ongeveer 300 meter rechtdoor lopen.
- In de Larixlaan vind je op nummer 15 de minibieb.
- Loop door en steek het spoor over.
- Sla hier direct rechtsaf en loop langs het spoor op.
- Ga aan het einde van de Klaas Katerlaan rechtdoor, langs het Luttikenerf op.
- Ga na het appartementencomplex linksaf de Kolkakkerweg in.
- Op nummer 22 vind je de minibieb.
- Vervolg je weg op de Kolkakkerweg.
- Ook als de Kolkakkerweg een slinger maakt, volg je de weg.
- Op nummer 87 vind je nog een minibieb.
- Loop rechtdoor naar Winkelcentrum Rozenplein.
- Loop door over de parkeerplaats en ga aan het eind van de parkeerplaats rechtsaf de Buizerdlaan in.
- Blijf de weg volgen tot je bij een speeltuin komt.
- In de speeltuin van de Ganzeweide vind je de minibieb.
- Vervolg je weg op de Spechtlaan via de Patrijslaan.
- Blijf de Spechtlaan volgen tot je op de kruising van de Spechtlaan, Merellaan en Zwaluwlaan komt. Ga hier rechtdoor de Zwaluwlaan in.
- Na 50 meter sla je linksaf het hofje in.
- Op nummer 20 vind je de minibieb.
- Loop terug uit het hofje en sla linksaf naar de Zwaluwlaan.
- Bij de kruising met de Schaapsweg steek je rechtover naar de Diamantstraat.
- Loop rechtdoor en voor de Herbergier sla je linksaf.
- Aan het einde van de weg sla je wederom linksaf.
- Ga vervolgens de eerste weg rechts en daarna de eerste weg links.
- Aan het einde van de Smaragdstraat sla je rechtsaf de Leendert Tulplaan in.
- Ga aan het einde van de weg rechtsaf en daarna direct linksaf het voetpad tussen de huizen door in.
- Blijf rechtdoor lopen op het voetpad tussen de huizen in tot je bij de Veenderweg bent.
- Schuin rechts tegenover je zie de minibieb, op de hoek met de IJssel de Schepperlaan.
- Loop verder op de Veenderweg en sla het eerste voetpad rechts in. Dit ligt tussen twee huizenblokken in bij nummer 32.
- Ga aan het einde van het voetpad links en daarna direct rechts.
- Links zie je een speeltuin. Na deze speeltuin ga je linksaf de Waterloweg op.
- Ga aan het einde van de Waterlooweg linksaf de Telefoonweg op.
- Steek bij het zebrapad de weg over naar de spoorwegovergang.
- Steek het spoor over en blijf rechtdoor lopen tot het Bevrijdingsplein.
- Tip: mocht je een terrasje willen pakken, sla dan na de spoorwegovergang direct rechts af naar het Museumplein .
- Sla op het Bevrijdingsplein rechtsaf de winkelstraat Maandereind in.
- Loop de winkelstraat uit en ga voor de fontein linksaf. Dit is de Breelaan.
- Aan de rechterkant vind je het startpunt van deze route: parkeerplaats van Dijkeplein.
En? Heb je de route gelopen?
Laat me weten wat je van de route vond!
- Plaats onderaan deze pagina een reactie.
- Of deel je ervaring met me op social media! Vind ik leuk!
Wil je ons helpen deze gratis wandelroutes meer bekendheid te geven in Ede?
Wat fijn! Lees hier hoe je ons kunt helpen om Edese Minibiebs op de kaart te zetten!
5. Waarom deze minibieb wandelroutes?

Deze route is in juni 2021 opgezet door ons met het doel op een leuke manier een ommetje te maken.
Een makkelijke en toegankelijke manier om de omgeving van Ede te (her)ontdekken.
Wat zijn minibiebs?

Tijdens de route kom je minibiebs tegen van bewoners uit deze buurt.
Je kunt hier gratis boeken meenemen, ruilen en achterlaten.
Ga hier alsjeblieft respectvol mee om: lees de regels van de minibieb en houdt de minibiebs die je tegenkomt tijdens de route netjes.
Zo houden we deze wandelroute voor iedereen leuk: voor de wandelaars én voor de eigenaren van de minibiebs.
Leestip: Je eigen minibieb starten: Zo doe je dat!
6. Nog meer Edese minibiebs ontdekken?
Bekijk ook eens:
- loop eens de Minibieb Wandelroute Ede: Kernhem
- ga naar dit overzicht met al onze minibieb routes door Ede
Of bekijk hier het overzicht met alle minibiebs in Ede
Bewaar deze route voor later op Pinterest:
Blijf op de hoogte van de nieuwste minibiebs en minibieb routes in Ede!
Schrijf je dan in voor mijn maandelijkse nieuwsbrief over minibiebs in Ede en volg me op social media:
In deze minibieb wandelroute door Ede Centrum staan affiliate links.
Ik heb nu beide routes gelopen en heb al zin in de volgende minibieb route. Wanneer komt ie online? Weet je dat al?
Hoi Mees, wat leuk om te horen! Ons doel is om elke maand een nieuwe route online te zetten. De volgende komt begin juli online. Tip: Als je je inschrijft voor mijn nieuwsbrief, krijg je een mailtje zodra de nieuwe route online staat. Dan hoef je het zelf niet in de gaten te houden. 😉
Toffe route. Lekker gewandeld en de route samen met mijn mam afgerond met een ijsje bij Puro. Jammie!
Mijn man en ik komen zelf niet uit Ede, maar hebben de route met veel plezier gelopen. Duidelijke omschrijving, ook als je niet bekend bent in de buurt. Bedankt voor dit leuke uitje!
Een deel van de straten is momenteel open gebroken. Toch hebben we er geen last van gehad tijdens het wandelen. Duidelijk beschreven. Heeft vast veel tijd in gezeten om te maken. Leuk dat we aan het eind even een terrasje konden pakken. Wij vinden het een aanrader!
We komen niet uit Ede, maar willen hier in de toekomst misschien naartoe verhuizen. We hebben de Kernhem en Centrum route gelopen. Het geeft meteen een leuk inkijkje in de buurt. Goed beschreven routes. Mooie omgeving
Goede route. Duidelijke uitleg. We zijn op de vakantie in Apeldoorn. Heerlijke route gelopen, Ede ontdekt en 2 mooie boeken gevonden om tijdens de vakantie verder te lezen. Ijsje bij Puro als afsluiter is een aanrader.
Fijne route. Mooi inkijkje in Ede. Ik heb m met mijn kinderen gelopen, terwijl mijn vrouw ging winkelen. Ideaal. Na 1,5 uur sloten we af met een drankje op het Museumplein.
Bedankt voor de leuke route. We hebben hem inmiddels al meerdere keren gelopen. Ideaal om coron proof samen de week te bespreken. De bieb opde IJssel de Schepperlaan is werkelijk prachtig!
Fijne route. Al wandelend hebben we onze uitgelezen boeken geruild voor nieuw leesvoer. Afgesloten met een gebakje bij Puro. Leuk!
Toffe route. We hebben het onlangs gelopen en wat leuk dat er zoveel verschillende minibiebs zijn. Gewoon in onze eigen woonplaats. Met Pasen gaan we nog een route lopen. Wilde ik even laten weten. Ga zo door!
Keigave route. Ga zo door!
Hele fijne route. Leuke manier om Ede te leren kennen, te shoppen én een ijsje als afsluiter te eten. Echt mooi gedaan. Goede uitleg. Top!
Mijn kleindochters gingen shoppen en ik ben met de jongste deze route gaan lopen. Erg leuke route en mooie biebs. De blauw geschilderde aan de Veenderweg is onze favoriet: echt prachtig gedaan.
Wat een leuke manier om Ede te leren kennen. ’s ochtends gelopen en daarna het centrum verkend. Aanrader!