Het is zo ver: mijn dochter is onlangs een jaartje ouder geworden en dus geven we haar eigen Kinderspellen Top 10 weer een broodnodige update. Om haar favoriete spellen van toen ze 7 jaar was te behouden, deel ik hierbij haar meest gespeelde spelletjes van het afgelopen jaar. Oftewel: dit zijn de leukste spellen voor kinderen van 7 jaar. Waarom? Dat legt ze in dit blog helemaal zelf uit! Met welk kinderspel is jouw (klein)kind straks uren zoet?
Dit lees je in dit blog met tips:
Bewaar deze tips voor spellen op Pinterest:

De favoriete kinderspellen van mijn dochter (7 jaar)
Hieronder de favorieten van mijn dochter inclusief haar eigen commentaar: dit is waarom deze 10 spelletjes Γ©chte aanraders zijn voor kinderen vanaf 7 jaar!
Spel 1: Power Hungry Pets

- Leeftijd: vanaf 6 jaar
- 2 tot 6 spelers
- Spellenuitgever: Asmodee / Exploding Kittens
Mijn dochter: Daarom is dit een leuk kinderspel!
“Power Hungry Pets is echt het grappigste spel ooit. Ik speel het bijna elke dag met papa en mama. Maar ook met vriendinnetjes, met bezoek of met oma.
Het is kei grappig om anderen te plagen. Ik ben altijd superblij als ik Koning Kat heb en iedereen kan verslaan.
Je moet wel tegen plagen kunnen hoor. Maar dat kan ik wel hoor. Ik ben al groot en kei goed in dit spel hΓ¨, mam?”
Spel 2: Koala Kart

- Leeftijd: vanaf 6 jaar
- 2 tot 6 spelers
- Spellenuitgever: Koala Kart
Mijn dochter: Daarom is dit een leuk kinderspel!
βIk hebΒ Koala KartΒ al supervaak gespeeld. Met papa, mama, vriendjes, vriendinnetjes, familie en ander bezoek.
Ik vind het racen supercool, de koala’s zijn kei schattig en ik vind het ook heel grappig om anderen te plagen door hekken neer te zetten of banden lek te prikken. Hahaha!
Soms vind ik het wel lastig als ik geplaagd wordt tijdens dit spelletje, maar ik leer er steeds beter mee omgaan. Toch, mam?
Een vriendje van mij zei dat het op Mario Kart lijkt. Daarom komt hij het graag spelen. Maar ik vind dit spel gewoon supercool omdat iedereen kans maakt om te winnen. En de koalaβs zijn zo supercute. Vooral Tiny met het ijsje!β
Spel 4: Banana Joe

- Leeftijd: vanaf 4 jaar
- 2 tot 5 spelers
- Spellenuitgever: Goliath
Mijn dochter: Daarom is dit een leuk kinderspel!
“Banana Joe neem ik het liefst mee naar school tijdens spelletjesmiddag, want dan hoef ik niet zoveel uit te leggen en kan groep 3 ook meedoen.
Ook als er vriendinnetjes bij me komen spelen die niet zo vaak spelletjes spelen als ik haal ik Banana Joe uit de kast.
Banana Joe lijkt een beetje op de spelletjes Louis Liaan en Krokodil met kiespijn.Β Maar dit spelletje vind ik minder spannend.
Banana Joe is supersimpel en grappig. En de aap is kei lief, mam!β
Spel 4: Everdell Junior

- Leeftijd: vanaf 6 jaar
- 2 tot 4 spelers
- Spellenuitgever: White Goblin Games
Mijn dochter: Daarom is dit een leuk kinderspel!
βJaaaa! We hebben Everdell Junior! Ik ben zo blij, mam!
Dit spel is superleuk en heel mooi.Β Je verzamelt besjes, hout en diamanten om de mooiste huisjes te bouwen en leuke muisjes in je dorp te krijgen.Β Ik wil het liefst de prinses en de koningin.
Het spel ziet er supermooi uit en ik ben erg heel goed in. Dit spelletje hebben we nog niet zo lang, maar ik hou er nu al van met heel mijn hart, mam!Β Ik wilΒ Everdell JuniorΒ elke dag spelen!β
Spel 5: Keer op Keer Kids

- Leeftijd: vanaf 5 jaar
- 2 tot 4 spelers
- Spellenuitgever: 999 Games
- Winnaar Speelgoed van het Jaar
Mijn dochter: Daarom is dit een leuk kinderspel!
βKeer op Keer Kids vond ik in het begin best moeilijk, want toen was ik net 5 jaar.Β
In dit kinderspelletje ga je dieren voeren, moet je dobbelen en afkruisen op je blaadje.Β Ik leer steeds meer om dit slim te doen, zodat ik meer punten scoor.Β Hoe vaker ik dit spelletje speel, hoe leuker ik het vind.
Mama zegt dat ik steeds slimmer wordt van dit spel. Dat klopt wel hoor. Ik win steeds meer met Keer op Keer Kids en ben nu al begonnen met de grote-mensen Keer op keer.
Goed ben ik hΓ¨?β
Spel 6: 3,2,1 Go! Challenge Eten

- Leeftijd: vanaf 6 jaar
- 2 tot 6 spelers
- Spellenuitgever: Just Games
Mijn dochter: Daarom is dit een leuk kinderspel!
βIk vind samen koken en samen bakken met mama superleuk.
Dit spelletje is simpel. Iedereen krijgt een bordje met eten. Soms iets lekkers, zoals een smoothie, ijsje of pasta. Soms iets vies, zoals sushi of pizza. Bleegh!
Zodra iedereen de bordjes omgedraaid heeft, moet je zo snel mogelijk de juiste ingrediΓ«nten voor je maaltijd bij elkaar zoeken.Β
De eerste die alles gevonden heeft, wint!
321 Go Challenge Eten vind ik supermakkelijk om te leren. Het niet alleen cool om met vriendjes te spelen, maar ook met grote mensen.
Ik ben vaak sneller en kan dan toch winnen. Enneβ¦ Ik heb al heel veel lekkere, nieuwe baksels en eten ontdekt met dit spel. Lekker joh!β
Spel 7: Unlock Kids

- Leeftijd: vanaf 6 jaar
- 1 tot 4 spelers
- Spellenuitgever: Asmodee
- Beste Spel 2023 (volgens Spiel des Jahres)
Mijn dochter: Daarom is dit een leuk kinderspel!
βJippie! Ik mag eindelijk ook eens een keer een escape room spelletje spelen. Mama en papa hebben er al superveel gespeeld en nu mag ik ook.
Ik heb alle avonturen in het pretpark, de boerderij en het kasteel gespeeld en alles opgelost.Β
Mama en papa hebben we soms wel een beetje geholpen, maar het meeste kon ik helemaal zelf vinden. Ik hoef ook niet te lezen met Unlock Kids, maar vooral goed speuren, kijken en slim nadenken. En dat kan ik wel hoor!
Unlock KidsΒ is supercool voor kindjes die β net als ik β graag puzzelen en speuren!β
Spel 8: Moddervarkens

- Leeftijd: vanaf 7 jaar
- 2 tot 4 spelers
- Spellenuitgever: White Goblin Games
Mijn dochter: Daarom is dit een leuk kinderspel!
“Moddervarkens is een heel gezellig plaagspel. Iedereen wil dat zijn eigen varkens als eerste lekker vies worden.
Maar tegelijkertijd moet je de varkens van de anderen schoonwassen. Echt heel grappig om te spelen.
Ik speel dit spel het liefst met vriendinnetjes, maar ook met mama, papa, opa en oma’s. Ik ken eigenlijk niemand die dit spel niet superduperleuk vind!”
Spel 9: Chicken Out

- Leeftijd: vanaf 7 jaar
- 2 tot 5 spelers
- Spellenuitgever: Tucker's Fun Factory
Mijn dochter: Daarom is dit een leuk kinderspel!
Ik houd erg van getallen en spelletjes om te oefenen met rekenen. Dit rekenspelletje vind ik echt het leukst.
Je moet proberen als eerste alle kaarten uit je stapel weg te krijgen. Dat doe je door slimme plus-, min- en keersommen te bedenken.
Ik vind het echt superleuk. Maar het is niet makkelijk hoor. Geef het maar vooral als tip aan kindjes die – net als ik – van sommetjes houden, mam.”
Spel 10: Betoverde Torens

- Leeftijd: vanaf 8 jaar
- 2 tot 6 spelers
- Spellenuitgever: HOT Games
- Winnaar van Speelgoed van het Jaar
- Winnaar Nederlandse Spellenprijs
Mijn dochter: Daarom is dit een leuk kinderspel!
“Oooh! Betoverde Torens mag je ook niet vergeten, mam! Die moet je ook echt wel noemen.
Ik speel Betoverde Torens het liefst met grote mensen, want die vergeten sneller waar hun poppetjes zijn gebleven. Hahaha!
Dit is een kei leuk spelletje. Je moet onthouden, plagen en slim spelen. Maar dat kan ik heel goed. Weet je mam, ik vind Betoverde Torens zelfs tof als ik verlies. Het is zo cool!”
Meer leuke spellen voor kinderen vanaf 7 jaar: tips van mijn volgers
In mijn Stories op Facebook en Instagram vroeg ik jullie om mij de favoriete spellen van jullie kinderen te tippen.
Deze spellen werden het vaakst genoemd. Leuk! Hier ben ik erg benieuwd naar. Dank jullie wel!
π²Meer lezen over kinderspellen?
Dit blog over mijn dochters favoriete spelletjes voor kinderen vanaf 7 jaar bevat geen samenwerking.