Review: Mijn Eigen Kookboek Maken met myposter

zelf kookboek maken

πŸ“…voor het laatst bijgewerkt op:

Ja hoor! Ik heb mijn eigen kookboek uitgebracht! Of nou ja, het is een kookboek met slechts één uitgave. Ik heb namelijk zelf een kookboek gemaakt voor mijn dochter op de website van myposter.  Maar toch ben ik er ontzettend trots op! Vandaag vertel ik je alles over het maken van een eigen kookboek op myposter, geef ik je een sneak peak in dit leuke boek voor mijn dochter en mag ik een kortingscode voor jouw eigen fotoproduct bij myposter delen. 

zelf kookboek maken

Waarom ik een kookboek wilde maken

Het lijkt me geweldig om ooit een eigen kookboek uit te mogen geven.

Vol met de lekkerste recepten zonder pakjes en zakjes, de leukste bakrecepten of makkelijke maaltijden voor na een lange (werk)dag bijvoorbeeld.

Maar ja, het is natuurlijk ook al gaaf om elke vrijdag lekkere recepten met jullie te delen op mijn blog! En een eigen kookboek, misschien is dat wel een droom die nooit uitkomt.

Kookboeken templates van myposter

zelf kookboek maken

Of nou ja, niet helemaal: want myposter heeft namelijk gave templates om je eigen kookboek te maken. En daar mocht ik mee aan de slag!

Ik maakte een persoonlijk kookboek voor mijn dochter. Met mijn favoriete recepten en een anekdote bij elk recept (want ja, elk recept heeft een eigen verhaal).

Vandaag vertel ik je hoe ik het heb gemaakt Γ©n geef ik je een kijkje in mijn eerste, eigen kookboek. πŸ˜‰

In deze review over mijn eigen kookboek vertel ik je

  1. Hoe maak je een eigen kookboek bij myposter?
  2. Hoe wordt het verzonden?
  3. Wat is het eindresultaat?

Bewaar deze review over je eigen kookboek maken op Pinterest:

zelf kookboek maken

1. Hoe maak je een eigen kookboek bij myposter?

Ik koos op de website van myposter voor de standaard kookboek template ‘Iedereen kan koken’.

Je maakt het kookboek in een online editor. Hier heb je de mogelijkheid om je foto’s te uploaden, plaatjes toe te voegen en lekker los te gaan met lettertypes.

zelf kookboek maken

Het kleurenpalet is wat minimaal (ik miste een pipetje, waarmee je de kleuren kan overnemen uit je foto), maar het zijn er voldoende om een beetje te variΓ«ren.

Ook viel het me wel op dat er hier en daar Duitse woorden stonden in plaats van Nederlandse woorden. Daaraan kun je zien dat myposter eigenlijk een Duits bedrijf is.

Tussentijds opslaan en later doorgaan

zelf kookboek maken

Uiteindelijk ben ik creatief los gegaan en heb ik het kookboek uitgebreid tot 56 pagina’s (oeps!) en zelfs daarmee heb ik aardig wat recepten uit mijn kookboekje moeten schrappen.

Ik heb het kookboek uiteindelijk in gedeeltes gemaakt. Gelukkig is dat geen probleem.

Als je van tevoren een account aanmaakt, kun je jouw project tussentijds opslaan en er een andere keer weer mee verder gaan.

2. Hoe wordt het verzonden?

zelf kookboek maken

Mijn kookboek lag 5 werkdagen later op de deurmat in een kartonnen envelop.

Het boek was netjes geseald in het plastic. Heel verzorgd dus.

3. Wat is het eindresultaat?

En dan natuurlijk: hoe bevalt het kookboek voor mijn dochter?

Wat meteen opviel was dat zowel de kaft als de bladen dik en stevig zijn.

Ik ben blij dat dit boek voor mijn dochter tegen een stootje kan (net als mijn favoriete kookboeken in mijn keuken overigens).

Myposter

De kleuren in het fotoboek komen overeen met de kleuren in de online editor. Ik ben daar erg blij mee.

Zoals je hieronder bij mijn ‘Luie’ Spekkoek Cake recept ziet, zijn de kleuren van de cake net zo smakelijk als in het echt. πŸ˜‰

Myposter

Handig om te weten: de eerste en laatste pagina zijn direct bedrukt.

Aangezien ik hier de receptenindex heb gemaakt, is dit voor mij geen enkel probleem.

Myposter

Wat ik wel jammer vond: op de laatste pagina is een streepjescode gedrukt over mijn recept voor perenjam.

Op de preview in de online omgeving zag je dit niet, dus ik heb hier met het ontwerpen geen rekening kunnen houden.

Myposter

Een groot voordeel aan dit boek is dat het boek een platte naad heeft (zoals je hieronder kunt zien bij mijn recept voor risotto met champignons en broccoli).

Hierdoor kun je het boek makkelijk neerleggen en blijft het makkelijk openliggen. Bij andere websites is dit vaak een luxere optie, maar bij myposter is dit standaard.

Myposter

Conclusie: Ben ik blij met mijn kookboek van myposter?

Ja, ik ben supertrots op mijn kookboek voor mijn dochter. Ik vind het een mooie, persoonlijke manier om mijn recepten door te geven aan mijn dochter.

Verbeterpunten voor myposter:

  • Op de laatste bladzijde zit een streepjescode geprint. Ontzettend balen voor perfectionisten, zoals ik. Dit zou wat mij betreft op de preview zichtbaar moeten zijn.
  • In de online editor staan af en toe Duitse woorden in plaats van Nederlandse woorden.

zelf kookboek maken

De voordelen van een kookboek maken bij myposter zijn:

  • Je kunt kiezen uit één van de 5 standaard templates voor kookboeken. Dat scheelt tijd in het ontwerpen.
  • Het kookboek heeft standaard een platte naad, waardoor het boek goed open blijft liggen op het aanrecht.
  • Het boek heeft stevige bladzijdes die aanvoelen alsof ze van karton zijn. Het kan dus prima tegen een stootje en is zeker nog goed, wanneer mijn dochter oud genoeg is om zelf uit dit boek te koken. Voorlopig ‘leent’ mama dit boek nog even van haar. πŸ˜‰

Zelf een kookboek maken?

zelf kookboek maken

Wil jij ook een eigen kookboek maken bij myposter?

Nog meer food inspiratie ontdekken?

Of bekijk alle recepten en keuken tips voor meer food inspiratie!

Blijf op de hoogte van nieuwe, lekkere recepten!

Schrijf je in voorΒ mijn maandelijkse recepten nieuwsbrief en volg me op social media:

Cynspirerend.nl PinterestΒ Cynspirerend.nl InstagramΒ Cynspirerend.nl Facebook

Deze blog bevat eenΒ samenwerking met Myposter. In deze blog staan affliate links.Β 

Heb je een vraag?

Op dit moment is het niet meer mogelijk om een reactie onder dit blog achter te laten. Wil je toch even reageren? Leuk! βœ‰ Stuur me een berichtje!

Ik maak op mijn blog gebruik van affiliate linkjes. Dat betekent dat ik een kleine commissie verdien als je koopt via mijn links. Dat kost jou niets extra. Dus als je bijvoorbeeld shopt via Bol, De Spelletjesvrienden, Spelhuis of je lokale boekhandel (via Libris) help je mij ook een handje verder, zodat ik deze website kan blijven onderhouden en verbeteren. Dankjewel! πŸ˜ƒ

😍 Wil je dit bewaren?delen?later lezen?

πŸ”Ž Zoek je iets speciaals?
Zoeken
Foto van Cynthia Lukassen

Cynthia Lukassen

Hoi! Ik ben Cynthia Lukassen. Ik ben blogger, tekstschrijver en website bouwer van beroep. Hier op mijn eigen blog Cynspirerend schrijf ik blogs die je inspireren om meer offline te zijn. Bijvoorbeeld door leuke bordspellen te spelen, heerlijk te verdwijnen in een boek of lekker samen te eten.
πŸ‘πŸ» Volg me hier
✨ Nieuwste blogs
🀩 Meest gelezen

Misschien vind je dit ook inspirerend:

Foto van Cynthia Lukassen

Cynthia Lukassen

Hoi! Ik ben Cynthia Lukassen. Ik ben blogger, tekstschrijver en website bouwer van beroep. Hier op mijn eigen blog Cynspirerend schrijf ik blogs die je inspireren om meer offline te zijn. Bijvoorbeeld door leuke bordspellen te spelen, heerlijk te verdwijnen in een boek of lekker samen te eten.
πŸ‘©πŸ»β€πŸ’» Op de hoogte blijven van nieuwe blogs, updates en winacties?

Elke maand schrijf ik voor meer dan 750 trouwe lezers een mail met de laatste updates. Ook ontvangen?Schrijf je hier in voor jouw maandelijkse update(s) over…

21 gedachten over “Review: Mijn Eigen Kookboek Maken met myposter”

  1. Echt zo leuk, ik heb zowel van mijn moeder als van mijn oma handgeschreven eigen kookboeken. Mijn moeder had er ook allemaal foto s in geplakt. Ze had dit te gek gevonden.

  2. Oow wat super leuk zeg! Mss ga ik ook zoiets maken met mijn dochter,altijd leuk voor later

  3. Wat ontzettend leuk dat je zo je eigen kookboek hebt! Lekker al je favoriete recepten in een mooi boek bij de hand. Ook erg leuk om zoiets cadeau te geven, dus ik hou het zeker in gedachten als kerstcadeautje.

  4. ik had een buurvrouw met wie ik 1 x in de maand kookte, om de beurt zochten we een land of een streek uit. Al die recepten heb ik toen voor haar gebundeld. Dat was een top cadeautje kan ik je vertellen

  5. Wat een ontzettend tof idee vind ik dit! Deze ga ik onthouden voor als ik ooit kinderen krijg, geef ik het ze mee als ze op zichzelf gaan.

  6. Wat een leuk idee! En een super origineel kado. Ik moet alleen aan mijn recepten werken, mijn pubers houden niet zo van mijn kookkunsten.

  7. Hier word ik blij van!! Ik heb zoveel recepten die ik graag aan mijn zus cadeau wil doen. Nu haalt ze ze van mijn site af, maar een boek is natuurlijk veel handiger.
    Ik heb een leuk klusje dit weekend te doen! En dankjewel voor de korting, altijd fijn!

  8. Wat een leuk idee om zo je eigen kookboek te maken! Ook leuk om zoiets met “de familie” te doen, mijn vriend heeft een kookboek van zijn familie waar alle Indonesische recepten van zijn oma in staan. Het is toch wel leuk en bijzonder als zoiets in de familie zit. Toch maar eens kijken of ik alle recepten van mijn kant van de familie kan verzamelen πŸ˜‰

  9. Super, dit is hartstikke leuk en ga ik onthouden om mijn kinderen mee te geven als ze op kamers gaan.

Reacties zijn gesloten.

Joepie! Een pop-up!

Ik snap het. Zo’n pop-up in je beeldscherm is geen feestje. Dus ik houd het kort. πŸ˜‰

Elke maand typ ik met plezier vijf nieuwsbrieven aan meer dan 750 trouwe lezers.

Wil je ook mails van mij:

  • πŸ†• VolΒ updates over jouw favoriete onderwerp?
  • 🎁 En elke maand kans om een leuk spel of (kook)boek te winnen?Β 

Schrijf je hier in voor de Cynspirerende nieuwsbrief over: