Review: Crimibox Dossier As en Dossier MacDeath

Mijn man en ik zijn dol op escape room spellen en detective mysteries. Dus toen Crimibox ons vroeg of we in twee van hun populairste dossiers wilden duiken, waren we meteen nieuwsgierig. Tijdens deze detectivespellen los je (samen met je mede-speurneuzen) een levensechte moordzaak op. In deze uitgebreide review over Crimibox Dossier As en Dossier MacDeath lees je hoe je het spel speelt, waar je allemaal kunt speuren naar hints en wat wij van deze dossiers vinden! 

Crimibox dossier MacDeath

Vandaag vertel ik je in deze review:

  1. Crimibox dossiers kort samengevat
  2. Wat krijg je?
  3. Hoe speel je een Crimibox dossier?
  4. Review Dossier As
  5. Review Dossier Macdeath
  6. Wat vinden we van onze eerste Crimibox dossiers?
  7. Waar kun je het spel kopen? Vergelijk de prijzen!
  8. Winactie: Hoe kun jij zelf dit spel winnen?

Bewaar deze review over Crimibox dossier As en Macdeath op Pinterest:

Review Crimibox Dossier As en Dossier MacDeath PIN

1. Crimibox dossiers kort samengevat:

  • Alle Crimibox spellen zijn detectivespellen voor 1 tot 4 personen.
  • De gemiddelde speeltijd is 2 a 3 uur. Je hebt geen extra tijd nodig voor het lezen van de spelregels; deze ontdek je gaandeweg.
  • Alle spellen zijn zowel digitaal als analoog te koop.
  • Dossier As is een stand alone spel. Dit houdt in dat je geen ander spel nodig hebt om dit spel te spelen.
  • Ook Dossier Macdeath – Episode 1 is een stand alone spel, waarvan ook twee vervolgen beschikbaar zijn. Samen vormen zij één verhaal.
  • De spellenuitgever is Crimibox

2. Wat krijg je?

review dossier As Crimibox
Inhoud van Dossier As

Wanneer je dossier As koopt, krijg je een onderzoeksdossier.

Hierin vind je:

  • een uitgebreid politiedossier met documenten
  • 4 foto’s van de crime scene
  • een zakje as

Bij dossier Macdeath – Episode 1 ontvang je een doos met bewijsmateriaal.

Hierin vind je:

  • een uitgebreid politiedossier met documenten
  • 5 foto’s van de crime scene
  • verschillende bewijsmaterialen
  • een Crimibox notitieboekje
  • een Crimibox pen

3. Hoe speel je een Crimibox dossier?

Jij krijgt als rechercheur een politiedossier van een moord onder je neus geschoven. En daarmee ga jij (alleen of samen met je vrienden) aan de slag.

Crimibox

Dossier vol levensechte bewijzen

In het dossier vind je crime scene foto’s, verslagen van reeds gevoerde verhoren en andere belangrijke documenten.

Ook krijg je bewijsstukken mee. In dossier As is dit bijvoorbeeld een zakje met As en bij MacDeath is dit een steeltje van een bloem en een visitekaartje.

Aan jou de schone taak om erachter te komen wat er is gebeurd, wie de dader is en wat het motief is.

Offline én online op zoektocht

Het bijzondere aan dit spel is dat je speurwerk zich niet alleen beperkt tot het speuren in het politiedossier, maar een stuk verder gaat.

Er zijn allemaal verborgen hints te vinden op Facebook, websites en andere online media, die je nodig hebt om de moord op te lossen.

Ook heb je de mogelijkheid om via de beveiligde omgeving met een zoekmachine (Crimitel) informatie op te zoeken van verdachten die al reeds bekend zijn bij de politie.

crimibox dossier as oplossing

Persoonlijke online assistent

Tijdens je onderzoek krijg je hulp van je persoonlijke assistent om de moord op te lossen.

Dit is een chatprogramma op Facebook Messenger, een besloten online omgeving op je laptop of een chatfunctie in de gratis te downloaden app.

Jij geeft tijdens het onderzoek opdrachten aan je assistent. Hij voert het uit en geeft je de resultaten.

Wanneer is het spel afgelopen?

Zodra je de zaak helemaal hebt opgelost, wordt de dader opgepakt en kun jij (samen met je medespeurneuzen) een dansje van geluk doen!

We ontvingen voor deze review Crimibox dossier As en dossier Macdeath. We nemen beide spellen hieronder met je door:

4. Review: Crimibox Dossier As

review dossier As Crimibox

  • Verhaal: Nadat Antje van den Hoef in het bejaardentehuis is overleden, vindt haar dochter een gevulde urn in haar kast. Van wie is het as? En hoe kwam Antje aan deze urn?

Wij werden op de zaak gezet en gingen speuren!

Hoe speel je Dossier As?

Zonder al te veel van het spelverloop te verklappen, kan ik je aangeven dat we zowel online als offline in het dossier zijn gedoken.

En door de informatie uit het dossier en de gevonden informatie te combineren, kom je uiteindelijk tot het verrassende einde

Crimibox

Wat vonden we van Crimibox Dossier As?

Mijn man en ik speelden dit spel samen en hebben de moordzaak in ongeveer 2,5 uur opgelost.

Dit spel vonden wij erg leuk om te spelen en zat sterk in elkaar!

Lees ook ons vergelijkend artikel over 5 Escape Room Spellen voor thuis, waarin we dossier As vergelijken met 4 andere spellen vol puzzels en mysterie.

Tip: Speel het spel niet met je smartphone

Echter, wij speelden dit eerste spel met onze smartphones en dat vinden wij persoonlijk een afrader. Waarom?

Omdat je dan snel apart van elkaar bezig bent en het ‘samen spelen’ gevoel kwijt raakt. Ook kan je makkelijk afgeleid worden door binnenkomende berichtjes.

5. Review: Crimibox Dossier Macdeath

Crimibox dossier MacDeath

  • Verhaal: Een jonge acteur overlijdt achter de schermen, terwijl op het podium Shakespeares Macbeth wordt gespeeld. Wat is er gebeurd?

We gingen een paar dagen later we vol goede moed (en dit keer met de laptop) aan de slag om deze moordzaak eens goed uit te pluizen.

Hoe speel je MacDeath Episode 1?

Dit dossier was echt een stuk complexer dan dossier As.

Soms kwam dit doordat we de vragen niet op de juiste manier stelden aan de persoonlijke assistent, maar soms ook omdat we niet wisten dat we bepaalde mogelijkheden als rechercheteam hadden.

dossier macdeath crimibox review

Hulplijnen tijdens het spel

Gelukkig is er dan de mogelijkheid om hints te vragen aan je persoonlijke assistent. Daar hebben we in dit dossier ook gretig gebruik van gemaakt.

Als je daar niet uitkomt, is er tevens een besloten Facebook groep met veel enthousiaste leden waar je met je vastlopers terecht kunt.

Wat vonden we van Crimibox MacDeath Episode 1?

Doordat we meer hulp nodig hadden, verliep dit spel bij ons iets stroever. We hebben er twee avonden over gedaan.

Aan het einde van dit dossier merk je wel dat het een onderdeel van een drieluik is. Je wilt eigenlijk verder met onderzoeken en bent een beetje teleurgesteld dat je niet verder kan.

Maar ja, dat is natuurlijk ook een goed teken. 😉

6. Wat vinden we van onze eerste Crimibox Dossiers?

In de huid kruipen van een rechercheur

Dit smaakt naar meer!

Tijden deze twee spellen van Crimibox kruip je echt in de huid van een rechercheur. Je speurt niet alleen in het offline materiaal, maar bent ook echt aan zet om pro actief deze zaak op te lossen.

Speuren op websites en social media. Bepalen wie je wil ondervragen. Locaties en bewijsmaterialen laten onderzoeken.

Je wordt dus uitgedaagd om niet alleen in het dossier, maar ook outside the box… eh het dossier te denken. Dat maakt dit spel vernieuwend, realistisch en origineel.

Crimibox

Ook online speuren naar bewijsmateriaal

Beide Crimibox spellen zijn heel toegankelijk voor spelers die goed om kunnen gaan met de computer en/of smartphone.

Je oma die het al duizelt als je een WhatsApp berichtje moet sturen, valt dus buiten de doelgroep van dit spel.

Als je dit spel met 2 personen (of meer) speelt, raden we je aan om geen smartphones, maar een laptop te gebruiken.

Dit vonden wij beter voor onze samenwerking, het overzicht van de zaak en voor onze spelbeleving. En vooral: we raakten minder snel afgeleid. 😉

Crimibox Dossier As

Realistische moordzaken

Dit spel heeft veel raakvlakken met de – op dit moment populaire – escape room spellen, omdat je door middel van verborgen hints een mysterie op gaat lossen.

De spellen zijn duidelijk verzonnen door iemand die echt uit de politiewereld komt.

Dat heeft als voordeel dat de spellen realistisch en sterk in elkaar zitten, maar soms als nadeel dat je als ‘amateur rechercheur’ niet op de hoogte bent van bepaalde onderzoeksmogelijkheden in het spel.

Gelukkig heb je als rechercheur een assistent en een Facebook groep om op terug te vallen als je even vast loopt tijdens je onderzoek.

review crimibox dossier As

Samenwerken, puzzelen en creatief nadenken

De politiedossiers van Crimibox dagen je uit creatief te denken en goed samen te werken. Wij vinden de spellen duidelijk opgezet en uitdagend om te spelen.

Het zijn een coöperatieve puzzelspellen, maar ook zeker uitdagende spellen voor 1 persoon. Je kunt tijdens je onderzoek het spel ook makkelijk even wegleggen als je daar behoefte aan hebt.

Word je blij van true crime series, houd je van puzzels kraken of ben je altijd al benieuwd geweest hoe het is om bij de politie te werken? Dan zijn deze Crimibox moordzaken ook zeker een aanrader voor jou!

Voor beginnende speurneuzen vinden wij Dossier As een aanrader, omdat het een afgerond dossier is. Dossier ‘MacDeath’ deel 1 laat je toch nog met veel vragen achter.

Ons oordeel samengevat:

  • Vormgeving: 8/10
  • Feitenkennis: 4/10
  • Tactisch: 7/10
  • Geluk: 2/10
  • Samenwerken: 9/10
  • Dwarsbomen: 1/10
  • Toegankelijkheid: 7/10

Algehele beoordeling 8/10

6. Waar kun je het spel kopen? Ontdek aanbiedingen & bespaar geld!

De adviesprijs voor dit spel is 35 euro

Meer lezen over detective spellen?

Of snuffel door al onze tips en reviews over bordspellen

Op de hoogte blijven van gloednieuwe spellenreviews en spellentips?

Schrijf je in voor mijn maandelijkse spellen nieuwsbrief en volg me op social media:

Cynspirerend.nl Pinterest Cynspirerend.nl Instagram Cynspirerend.nl Facebook

Deze review over Crimibox Dossier As en Macdeath bevat een samenwerking met Crimibox. In deze blog staan affliate links.

Cynthia Lukassen
Laatste berichten van Cynthia Lukassen (alles zien)

30 gedachten over “Review: Crimibox Dossier As en Dossier MacDeath”

  1. Echt een spel voor mij! Escape Rooms, quizzen/raadsels, crimi’s en spelletjes ik hou er van. Dit spel heeft het eigenlijk allemaal. In deze tijd dat we er niet op uit kunnen zou het wel erg fijn zijn om dit spel te mogen spelen. Mijn vriend en ik gaan graag de uitdaging aan!

    Beantwoorden
  2. Dit lijkt me een heel gaaf spel. Van de week willen we al een escape room gaan doen, ook leuk zo in deze tijd. ik doe dan ook graag mee aan de winactie.

    Beantwoorden
  3. De enige met wie ik een moord zou willen (en kunnen!) oplossen is mijn vrouw, mijn ‘partner in crime solving ‘. Aangezien we 24/7 samen zijn nu ik aan huis ben gekluisterd wegens risicogroep en aan de bank ben gebonden door een gebroken enkel en voet.
    Dit lijkt me erg leuk om samen met haar te doen.

    Beantwoorden
    • Super tof! Ik vind het leuk om zeker in deze tijd lekker te speuren en bezig te zijn! Kan ik mooi samen met mn vrouw doen , omdat je nu geen uitstapjes kan maken samen is dit een mooi alternatief

      Beantwoorden

Plaats een reactie